How to Reach Us - Polish

Kontakt z LAF

Wszyscy klienci muszą rejestrować się telefonicznie pod numerem 312-341-1070, po to by nasz Dział Weryfikacji Klientów mógł sprawdzić, czy przysługuje im pomoc. Nasze menu telefoniczne i obsługa są dostępne w językach angielskim, hiszpańskim i polskim.

Wysłuchanie naszego menu może zająć trochę czasu. Prosimy o cierpliwość. Nasze menu telefoniczne zaprojektowano w taki sposób, aby dzwoniący byli kierowani w odpowiednie miejsce i mogli tam jak najszybciej uzyskać pomoc.

Nasze linie telefoniczne są czynne w dni pracujące od godz. 8 i zostają zamknięte po wyczerpaniu limitu dostępności. Dzwoniący może zostawić swój numer telefonu i wtedy jeden z naszych pracowników oddzwoni przed końcem dnia. Klientom, którzy nie mówią po angielsku, hiszpańsku lub polsku, LAF zapewni bezpłatnie tłumaczy rozmów telefonicznych. Jeżeli potrzebna jest pomoc tłumacza, prosimy dzwonić między godzinami 9 a 16 i nie wybierać języka angielskiego czy hiszpańskiego, lecz po prostu pozostać na linii. Gdy odbierzemy, należy podać nam swoje imię i nazwisko, numer telefonu i język, którym Państwo się posługują. Oddzwonimy razem z tłumaczem w ciągu 24 godzin (zazwyczaj tego samego dnia).

Osoby głuche i niedosłyszące korzystające z usługi „relay” powinny dzwonić między godzinami 9 a 16. W takim wypadku należy wybrać w naszym telefonicznym menu opcję nr 3 lub po prostu pozostać na linii. Gdy odbierzemy, należy poinformować nas, że jest to rozmowa z usługą „relay”. Taka rozmowa będzie traktowana priorytetowo i przekierowana do pierwszego wolnego specjalisty od obsługi petentów. 

Prawnicy, sędziowie, pracownicy socjalni oraz inne osoby świadczące usługi, które dzwonią mając swoich klientów obok siebie powinny wybrać opcję nr 3. Osoby świadczące usługi zostaną  przekierowywane do przedstawiciela recepcji.

Nie przyjmujemy wniosków o pomoc składanych przez pocztę elektroniczną lub wpisem na listę mailingową.